1941 Frozen Front

1941 Frozen Front 1.1.2

Przechytrz przeciwników w tej epickiej strategii osadzonej w czasach II wojny światowej

Walcz na skutych lodem terenach w tej doskonałej strategii turowej na Androida, która toczy się w czasach II wojny światowej.

Zobacz pełny opis

Zalety

  • Doskonała gra strategiczna
  • Wiele godzin rozgrywki
  • Świetny tryb multiplayer

Wady

  • Brak trybu online multiplayer
  • Reklamy są zbyt inwazyjne

Doskonały
9

Walcz na skutych lodem terenach w tej doskonałej strategii turowej na Androida, która toczy się w czasach II wojny światowej.

Przechytrz przeciwników

Zamiast na grafice, czy skomplikowanych regułach, autorzy gry 1941 Frozen Front skupili się na stworzeniu wyśmienitej gry strategicznej. Chylimy czoła takiemu podejściu w czasach, gdy większość gier jest zbyt uproszczona, a popularnym tytułom często brakuje głębi. Bitwy w 1941 Frozen Front podzielone są na tury, podczas których każdy przesuwa swe wojska, atakuje, lub wzmacniane swoje jednostki. Choć bitwy zajmują przez to sporo czasu, to gra jest absolutnie absorbująca.

Ciekawym rozwiązaniem jest tryb offline multiplayer. Przeciwnicy grają w nim na zmianę i po ukończeniu swojej tury przekazują urządzenie rywalowi. Przed bitwą można ustawić, z jaką ilością złota rozpoczniemy grę. Zasób ten można przeznaczyć na naprawy oraz zakup jednostek, a także na fortyfikacje.

Jak grać?

Nasze jednostki kontrolujemy dotykając ich i przesuwając w kierunku płytki, na którą mają się udać lub wroga, którego mają zaatakować. Płytki są dość niewielkie, więc w 1941 Frozen Front łatwiej gra się na tablecie niż na komórce, choć i tak nie jest to dużym kłopotem. Po przesunięciu nasze jednostki w wybrane miejsce, możemy zdecydować, czy chcemy zaatakować wroga. Wrogie jednostki ostrzeliwujemy dotykając je dwa razy.

Każdy typ jednostki ma swoje wady i zalety. Przykładowo, piechota świetnie nadaje się do wysadzania czołgów, ale jest bardzo podatna na ataki jednostek przeciwpiechotnych. Rozgrywkę utrudniają takie czynniki, jak ograniczone pole widzenia jednostek, możliwość atakowania tylko raz na turę, czy specjalne zdolności wybranych pojazdów. W grze ważną rolę odgrywa zaopatrzenie, które pozwoli naprawić uszkodzone pojazdy lub wezwać posiłki.

Jak to wygląda?

Modele jednostek w 1941 Frozen Front wyglądają jak żywcem wzięte z gry planszowej. Choć grafika nie oszałamia, to należy pamiętać, że gra zorientowana jest na zapewnienie głębi rozgrywki. Nawiązując do stylistyki II wojny światowej, 1941 Frozen Front przedstawia poczynania przeciwnika w formie pożółkłego filmu puszczanego ze starodawnego projektora. Wybuchy, dźwięki ognia maszynowego oraz szum silników są z wysokiej jakości

Werdykt

1941 Frozen Front to wciągający gra strategiczna zarówna dla zwyczajnych graczy, jak i dla fanów tego gatunku.

 

1941 Frozen Front

Download

1941 Frozen Front 1.1.2

Opinie użytkowników o 1941 Frozen Front